سایبان خانگی

سایبان خانگی

سایبان خانگی، به منظور ایجاد شرایط آسایشی و رفاهی خانواده ها در خانه ها نصب می گردد. سایبان خانگی در بخش های مختلفی از مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و کاربری متفاوتی دارد. در ادامه به بررسی بیشتر این سایبان ها می پردازیم و با کارایی آن آشنا می شویم.

معرفی سایبان خانگی 

یکی از لذت های فصل تابستان، گذراندن اوقات خوش با خانواده یا دوستان می باشد. زمانی که در محیط های باز یا نیمه باز به صرف نوشیدنی یا عصرانه در کنار خانوده بپردازیم این لذت چندین برابر خواهد شد اما با تابش نور شدید خورشید در فصل تابستان استفاده از این فضا برای افراد ممکن نخواهد بود.

سایبان یک پوشش محافظتی در برابر عوامل مختلف خواهد بود.  با نصب سایبان برای فضای نیمه باز بالکن یا تراس و یا فضا های باز نظیر حیاط و در کنار استخر های رو باز می توانیم محیطی را با شرایط مطلوب فراهم آوریم که کیفیت بالایی داشته و موجب می گردد تا اوقات خوشی را با خانواده و دوستان در این فضا سپری کنیم.

سایبان خانگی

کاربرد سایبان خانگی در بخش های مختلف حیاط منزل

 • سایبان برای استخر های رو باز
 • سایبان تراس
 • سایبان حیاط
 • سایبان پاسیو یا گلخانه 
 • سایبان حیاط خلوت 
 • سایبان پارکینگ ماشین 


نیاز به سایبان در زندگی آپارتمان نشینی 

با افزایش روز افزون جمعیت همواره زندگی انسان به شیوه ی آپارتمان نشینی تغییر پیدا کرده است. گذراندن ساعات طولانی در محیط بسته ی آپارتمان ها برای افراد به ویژه کودکان بسیار کسل کننده می باشد. با قرار گیری سایبان در بخش های مختلفی از فضای باز یا نیمه باز مجتمع های مسکونی می توان محیطی امن با آسایش محیطی بالا فراهم آورد تا افراد خانواده اوقات خوشی را در این فضا سپری کنند. فضایی توسط سایبان فراهم می شود که از تابش شدید نور خورشید به دور می باشد بنابراین می توان با خیالت راحت ساعات طولانی را در این فضا سپری کرد بدون آن که نگران بارش ها و آفتاب بود.

شناخت انواع سایبان خانگی و آشنایی با مزایای استفاده از آن سایبان حیاط  

سایبان برای حیاط منزل یکی از انواع سایبان هایی که امروز همواره مورد توجه افراد قرار می گیرد و در کنار آلاچیق ها و استخر ها قابل نصب هستند. سایبان ها برای محوطه به شکل های گوناگونی طراحی می شوند. به عنوان مثال سایبان های چتری یکی از انواع این سایبان ها هستند که در رنگ ها و طرح های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند و می توانند هارمونی و زیبایی بسیار زیادی را در فضای حیاط منزل شما به وجود آورند.

سایبان تراس یا بالکن 

برای فضا های کوچک هم چون تراس و بالکن از سایبان های چتری نیز می توان استفاده کرد. این سایبان ها در طرح های متنوعی تولید می شوند. به عنوان مثال یکی از انواع سایبان های چتری به صورتی طراحی می شود که ستون و یا پایه آن  در کنار دیوار قرار گرفته و با چیدمان میز و صندلی مناسب فضایی نیمه باز برای شما فراهم می آورد. ارتفاع این سایبان ها قابل تنظیم هستند و می توانند سایه مطلوبی را ایجاد کنند.

البته باید به دیگر سایبان های مدرن مانند سایبان های تاشو و کشویی نیز برای تراس و بالکن اشاره داشت. این سایبان ها قابلیت باز و بسته شدن دارند. می توان هنگامی که به سایبان نیازی نیست آن را جمع کرد تا از آسیب ها در امان بماند.

سایبان خانگی برای پارک ماشین

همواره یکی از مشکلاتی که فکر رانندگان ماشین ها را به خود مشغول می کند قرار گرفتن ماشین در برابر عوامل آسیب زا نظیر بارش های شدید و یا تابش نور شدید خورشید می باشد. عواملی نظیر باران های اسیدی و یا تابش شدید نور خورشید می تواند به مرور زمان بدنه ماشین را دچار آسیب هایی نظیر پوسیدگی و رنگ پریدگی کند و از قیمت این محصولات گران قیمت بکاهد.

همچنین عواملی نظیر پوسیده و پاره شدن تجهیزات داخلی ماشین ها و صندلی ها ،گرم شدن قطعات، جوش آوردن، سرما زدگی نیز می تواند موجب افزایش استهلاک این محصول گردد. با نصب سایبان خانگی به منظور ایجاد فضایی امن برای پارک ماشین ها می توانیم از بروز مشکلاتی نظیر موارد فوق جلوگیری کنیم. سایبان نقش محافظتی را در حیاط منزل ایفا می کند و با ایجاد شرایط مطلوب و سایه بسیار مناسب از آسیب رسیدن به ماشین جلوگیری می کند. علاوه بر آن برای کاهش در هزینه تعمیر یا نگه داری از ماشین و جلوگیری شست و شوی مداوم آن سبب می گردد تا استفاده از این محصول کاربردی توصیه شود.

سایبان خانگی

کاربرد مختلف سایبان خانگی و مزایای استفاده از آن

 • برای افرادی که در نواحی شمالی کشور زندگی می کنند و همواره در معرض بارش های باران و رطوبت بسیار قرار دارند، ساخت سایبان می تواند محیطی را برای این افراد فراهم آورد که از این عوامل به دور مانده و خیس نشوند.
 • برای افرادی که در نواحی مرکزی و جنوبی کشور زندگی می کنند که همواره در مقابل تابش شدید نور خورشید هستند نیز با نصب سایبان خانگی می توانیم فضای خنک و مطلوب فراهم آوریم و در بخشی از ویلا یا منزل خود نصب کنیم که در معرض تابش نور شدید خورشید قرار نگیرید.
 • نصب سایبان خانگی در فضای باز و نیمه باز حیاط خانه می تواند شرایطی را فراهم آورد که افراد از عوامل جوی مختلف مثل بارش باران یا تگرگ در امان بمانند و اوقات فراغت خود را در این فضا سپری کند.
 • در هنگامی که از سایبان حیاط منزل استفاده می کنیم می توانیم با برداشتن میز و صندلی از این مکان برای سایبان پارکینگ خودرو ها نیز استفاده کنیم.


نکته بسیار مهم برای برای خرید سایبان خانگی 

می بایست طراحی، اجرا و نصب سایبان را به افراد با تجربه و مهندسین مجرب بسپاریم زیرا طراحی سایبان ها نیاز به انجام محاسبات لازم برای دوام و استحکام بالا دارد.

نصب سایبان خانگی 

برای نصب سایبان خانگی می بایست به مراکز و شعب معتبر و با سابقه در این زمینه تولید سایبان مراجعه کنیم. کارشناسان این مجموعه با مراجعه به محل مورد نظر و بررسی محل آغاز طراحی را آغاز می کنند. سپس با اندازه گیری هایی که در این فضا انجام می شود اقدام به طراحی سایبان خانگی برای حیاط منازل می کنند. طراحی توسط افراد متخصص و با تجربه با استفاده از نرم افزار های سه بعدی مانند تری دی مکس صورت می گیرد. پس از انجام محاسبات لازم طراحی و مدل سازی در نرم افزار ها، نقشه ها با کیفیت بالا تهیه می شوند و به تأیید کارفرمایان می رسند.

پس از این مرحله نوبت به نصب سازه و اسکلت سایبان و سپس قرار گیری پوشش آن بر روی سایبان می رسد. اتصالات سایبان می بایست به درستی و با روش های اصولی صورت بگیرد تا سایبان کیفیت و دوام بالایی داشته باشد.

سایبان خانگی

کاربرد متنوع سایبان خانگی

همان طور که پیش از این اشاره شد سایبان ها کاربرد های متفاوتی در حیاط منازل دارند. به عنوان مثال:

 1. برای ایجاد فضایی نظیر پارکینگ مسقف از سایبان خانگی استفاده می شود.
 2. همچنین برای ایجاد آلاچیق های تفریحی و شخصی در فضای باز ویلا ها، باغ ها و یا حیاط منازل می توان از سایبان استفاده کرد.
 3. ساخت سایبان ها برای حیاط های خلوت و نورگیر ها نیز امکان پذیر است.
 4. همچنین افراد برای آن که گل و گیاهان در معرض تابش شدید نور خورشید در فصل تابستان و یا سرمای زیاد در فصل زمستان قرار نگیرند نیز از سایبان حیاط استفاده می کنند.

 البته می بایست به این نکته اشاره داشت که کاربرد سایبان تنها به موارد فوق محدود نمی گردد بلکه در سطح شهر می توان از کاربرد متنوع سایبان ها به موارد زیر اشاره داشت:

 • طراحی و تولید سایبان ها برای ورزشگاه ها 
 • برای ایستگاه های تاکسی و اتوبوس ها
 • رستوران ها و کافی شاپ ها
 • پارک ها و فضا های سبز


بررسی فاکتور های مهم هنگام خرید سایبان خانگی

یکی از دغدغه های افراد هنگام خرید سایبان خانگی این است که سایبان می بایست چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در ادامه به بررسی فاکتور های بسیار مهم برای خرید سایبان خانگی می پردازیم تا انتخابی بهتر و آگاهانه تر داشته باشیم. می بایست برای انتخاب سایبان خانگی مناسب موارد زیرا همواره در نظر داشته باشید:

 1. سایبان در برابر وزش باد های شدید مقاومت و دوام بالایی داشته باشد و دچار تغییر شکل نشود.
 2. در هنگام بروز عوامل طبیعی نظیر زلزله نیز سایبان می بایست تغییر شکل ندهد و به اصطلاح سازه آن خراب نشود.
 3. طراحی سایبان خانگی می بایست به گونه ای صورت  بگیرد که بار های ثقلی که به سایبان وارد می شود به درستی محاسبه گردد.
 4. برای طراحی و اجرای سایبان ها می بایست از مواد و متریال مرغوب و با کیفیت استفاده شود.
 5. ایجاد سایه خنک و مطلوب از ویژگی های اصلی سایبان مناسب است در غیر این صورت سایبان عملکرد مطلوبی را نخواهد داشت.
 6. قیمت سایبان نیز می بایست مقرون به صرفه باشد. قیمت بالا همواره نشان دهنده کیفیت بسیار زیاد سایبان نیست.

سایبان

توصیه مهندسان و طراحان برای داشتن سایبان خانگی با طول عمر بالا

همواره طراحان و مهندسین مجرب در هنگام ساخت سایبان ها به افراد توصیه می کنند که از سایبان های که با پوشش ورق های پلی یوپان ساخته می شوند استفاده کنند. این توصیه دلایل مختلفی را به همراه دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

پوشش های مدرن و امروزی ورق های پلی یوپان که در ساخت سایبان ها استفاده می شود سایه خنک و بسیار مطلوبی را در فضا ایجاد می کند. علاوه بر آن رنگ روشن این پوشش های پلیمری باعث جذب کمتر نور خورشید گشته و خاصیت آنتی یو وی در این پوشش ها موجب می شود تا سایبان در برابر اشعه فرابنفش خورشید مقاومت و دوام بالایی داشته باشد. از دیگر مزایای استفاده از این پوشش ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ضد ضربه و مستحکم
 • ظاهر زیبا و یکپارچه
 • ضریب انبساط و انقباض پایین
 • عایق صوتی و حرارتی
 • قابل شست و شو
 • نصب سریع و قیمت مناسب 

زیر ساخت های لازم برای نصب سایبان های خانگی 

هنگام نصب سایبان های خانگی به صورت ثابت توصیه می شود تا از سازه مستحکم و مقاوم استفاده شود. استفاده از پایه های فلزی و محکم که در زمین فرو می روند موجب می گردد تا سایبان در برابر وزش باد های طوفانی دوام و مقاومت بالایی داشته باشد و دچار عوامل آسیب زا نظیر واژگونی یا خرابی نگردد.

سایبان ها در محیط های بلا استفاده همچون حیاط های خلوت نیز مورد استفاده قرار می گیرند و این فضا را به محیطی دنج و امن تبدیل می کنند. در ساختمان هایی که همواره با مشکلاتی نظیر کمبود فضا مواجه هستیم می توانیم از فضای مسقف شده حیاط خلوت به عنوان انباری استفاده کنیم و وسایل و تجهیزات خود را در این فضا قرار دهیم تا از عوامل مزاحم و آسیب زا نظیر بارش ها درامان بمانند.

سایبان خانگی

هزینه ی ساخت و اجرای سایبان خانگی

قیمت سایبان ها به عوامل مختلفی بستگی دارد و ثابت نیست. همواره نوع متریال بکار برده شده در سایبان و تجهیزات آن، ابعاد و اندازه، ثابت یا متحرک بودن و دستمزد نصب در قیمت و هزینه این محصولات مؤثر است. همچنین نوع متریال و برند محصول نیز می تواند در هزینه ناشی از طراحی و تولید سایبان خانگی مؤثر باشد. 

طراحی سایبان خانگی با توجه به نمای ساختمان

شکل و فرم سایبان خانگی می تواند الهام گرفته از حجم کلی ساختمان های اطراف منزل باشد و به عنوان مکملی در فضای حیاط عمل کند. به عنوان مثال اگر خط آسمان ساختمان های اطراف منحنی باشد می توانیم از سایبان هایی با پوشش های منحنی و قوس دار استفاده کنیم و اگر ساختمان های اطراف به شکل چهار گوش و مسطح ساخته شده اند می توان سایبان را نیز به صورت تخت و یا شیب دار طراحی کنیم تا هماهنگی و هارمونی بیشتری با فضای اطراف داشته باشد و بتواند تاثیر مثبتی بر زیبایی محیط داشته باشد.

هنگام طراحی سایبان خانگی می بایست به جنس  بدنه و سقف سایبان خانگی نیز توجه داشته باشیم و با توجه به اولویت های کارفرما مانند قیمت، زمان ساخت، مواد اولیه سایبانی مناسب طراحی کنیم. اغلب طراحی سایبان خانگی برای فضا های کوچک به ویژه حیاط های مسکونی با متراژ کم به صورت یک طرفه و کنسولی انجام می شود.

سایبان خانگی

سایبان های یک طرفه مناسب فضای کوچک حیاط

سایبان های یک طرفه با حذف پایه های مزاحم فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و مشکل محدودیت فضا را حل می کنند. البته حذف پایه ها به منظور مقاومت کم این سایبان ها نیست در واقع با حذف ستون ها و پایه ها این امکان به افراد و ماشین ها داده می شود تا فضای آزادانه تری داشته باشند و مانعی برای ورود و خروج به سایبان به ویژه برای خودرو و دیگر وسایل نقلیه وجود نداشته باشد.

سایبان های ستون دار 

این سایبان ها به گونه ای طراحی می شوند که ستون ها و پایه ها در دو طرف سایبان یا تنها در یک سمت قرار می گیرند. سایبان های ستون دار مقاومت و استحکام بالایی دارند. برای فضا های بزرگ و وسیع استفاده از این سایبان ها توصیه می شود تا بتوان تعداد ماشین بیشتری در این فضا پارک کرد و سطح بزرگ تری را پوشش داد.

افزایش قیمت ملک با نصب سایبان خانگی

یکی از مزایای استفاده از سایبان ها در حیاط منازل و ویلا ها، افزایش قیمت ملک می باشد زیرا با نصب سایبان ثابت به ویژه سایبان پارکینگ ماشین موجب می گردد تا ملک شما دارای پارکینگ مسقف بوده و اضافه شده این عنصر در ساختمان موجب زیبایی بیشتر ملک می گردد. بنابراین اگر قصد فروش ملک را داشته باشید باید بدانید که با نصب سایبان این فضا راحت تر به فروش می رسد.


سایبان خانگی

علت محبوبیت سایبان خانگی

سایبان های خانگی به دلیل کارایی که در محیط دارند همواره مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. علاوه بر آن این سایبان ها قیمت بسیار مناسبی داشته و باعث ایجاد جلوه بصری بسیار زیبایی در محیط ویلا، منزل و یا باغ شخصی شما می شوند.

بهتر است پیش از خرید این سایبان های کاربردی آگاهی لازم نسبت به مواد و متریال و نوع کاربرد سایبان ها در محل داشته باشیم. همچنین بهتر است با توجه به متراژ فضای مورد نظر نوع سایبان را انتخاب کرده و یا  به افراد متخصص و با تجربه بسپاریم.

در ادامه به بررسی و شناخت یکی از مراکز معتبر و با سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع سایبان ها به ویژه سایبان های خانگی می پردازیم.

 مجموعه سایه سازان کوروش

یکی از شرکت های با سابقه در داخل کشور شرکت سایه سازان کوروش می باشد که در طی این سال ها اقدام به تولید سایبان ها و دیگر محصولات با سازه ی سبک، با مواد اولیه با کیفیت کرده است. سایبان های تولید شده در این مجموعه با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و قیمت مناسب در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی و اجرا می شوند. این مجموعه آماده ارائه بهترین خدمات متناسب با فضای شما می باشد.

برای مشاهده نمونه سایبان های تولید شده توسط مجموعه ی سایه سازان کوروش می توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید و با نحوه ساخت و اجرای سایبان ها در محل آشنا شوید. علاوه بر آن جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره زیر با کارشناسان منتخب مجموعه سایه سازان کوروش در تماس باشید تا خریدی بهتر و آگاهانه تر داشته باشید.

تلفن تماس: 09123793120
نویسنده: بخش تولید محتوا شرکت سایه سازان کوروش
امتیاز: 5 از 5. مجموع 5 رای

نظرات:

امیری ( ۱۴۰۲/۰۹/۲۷)
خیلی مفید بود👍 6 7
مدیر محتوا ( ۱۴۰۲/۱۰/۰۲)
سلام وقت بخیر ممنون از نظر شما 7 6
سپیده بزمی ( ۱۴۰۲/۰۹/۲۵)
سایبان برای جلو پنجره هم سفارش میگیرید؟ 10 6
مدیر محتوا ( ۱۴۰۲/۱۰/۰۲)
سلام وقت بخیر نه متاسفانه 5 6
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۲/۱۲ | سایبان پارکینگ خودرو خانگی | مدیر سایت | بازدید: 816 | 1688057236